Pytacie nas co dalej? Co się zmienia? Czy każdy profesjonalny DJ będzie musiał mieć Certyfikat? Czy dotychczasowi szkoleniowcy nadal mogą szkolić?
Odpowiadamy jasno.
1. Dzięki współpracy SDJL z Ministerstwem Kultury, IBE i częścią środowiska DJ-skiego powstał oficjalny opis kompetencji DJ-a oraz grupy walidacyjnej. To nie jest kosmetyczna zmiana, to krok milowy. Wpłynie przede wszystkim na jakość szkoleń. Przez długie lata rynek szkoleniowy również pełny był szkoleń, które nastawione były przede wszystkim na szybki zysk. W takich przypadkach młodzi adepci otrzymywali papier, nie umiejętności. To się kończy.
2. Każda szkoła DJ-ska, która chce potwierdzać ukończenie szkolenia dokumentem, powinna teraz posiadać ministerialny Certyfikat. To gwarancja jakości dla początkujących, którzy szukają profesjonalnych szkoleń DJ-skich. To odpowiedni program nauczania, gwarancja kompetentnych szkoleniowców i komisja egzaminacyjna zgodna z wymogami MKiDN.
3. Szkoły, które nie spełnią tych warunków nie powinny wystawiać żadnych zaświadczeń stwierdzających profesjonalny poziom czy odpowiednie kompetencje DJ-a. Takie kursy rynek sam zweryfikuje. Młodzi uczestnicy szkoleń oczekują dziś konkretów i jakości, nie iluzji przygotowania do zawodu.
4. Każda szkoła może współpracować z grupą posiadającą prawo do wydawania certyfikatów zgodnych z ministerialnym standardem. Oznacza to, że kurs można ukończyć w jednym miejscu, a certyfikację przejść w innym. Tam, gdzie jest to oficjalnie zatwierdzone.
5. Liczą się teraz oficjalne dokumenty włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK). Nareszcie powstały i możemy się nimi posługiwać a jednocześnie z dumą przyznawać adeptom sztuki DJ-skiej.
6. Dotychczasowe szkoły nadal prowadzą zajęcia, ale dokumentem wskazującym na posiadanie odpowiednich umiejętności powinien być już tylko Certyfikat wprowadzony do ZSK. Szkoda czasu na inne zaświadczenia. Początkujący DJ-e, szkolcie się tam, gdzie macie gwarancję jakości i realnych kompetencji, które pozwolą Wam mieć dokument uznawany nie tylko w Polsce, który oddzieli Was od tych, którzy od dawna psują nasz rynek.
7. Certyfikat DJ-a opisany w ZSK odpowiada poziomowi licencjackiemu. To nie jest gadżet, tylko poważny dokument potwierdzający kompetencje zawodowe.
8. Nikt nie ma obowiązku go posiadać, ale czasy bylejakości się kończą.
9. Osoby, które otrzymają Certyfikat, będą mogły posługiwać się oficjalnymi emblematami – na CV, wizytówkach, stronach internetowych. To jasny komunikat: mam kompetencje profesjonalisty.
10. Doświadczonym DJ-om, którzy od lat prezentują zawodowy poziom, złożymy wyrazy uznania i wręczymy dokumenty potwierdzające ich profesjonalizm. Dotrzemy do każdego, kto realnie zasługuje na to miano.
Masz pytania? Pisz:
kontakt@sdjl.pl
Będąc Organizacją SDJL, która wypracowała standard kompetencji DJ-a oraz osób wchodzących w skład grupy walidacyjnej, ogłaszamy nabór do pierwszego egzaminu stwierdzającego jakościowe kompetencje młodych DJ-ów.
Rozdamy pierwsze Certyfikaty Profesjonalistom, potwierdzające w sposób rzetelny i wiarygodny ich kompetencje.
Ogłaszamy także nabór do szkoły DJ-skiej SDJL, przygotowującej do walidacji.
Chętni proszeni są o kontakt z nami pod adresem: szkolenia@sdjl.pl
Wszystkim wyślemy odpowiednie ankiety oraz informacje odnośnie szkoleń.
Za kilka dni napiszemy kto zgodził się być w gronie osób potwierdzających kompetencje i kto daje nam duży zaszczyt swoją obecnością.